петок, 30. септември 2022. Вести денес: 167
home Ракомет

Нант го совлада ППД Загреб,Лазаров постигна три гола

Нант го совлада ППД Загреб,Лазаров постигна три гола

Францускиот ракометен клуб Нант успеа да дојде до тешка победа против хрватскиот ППД Загреб од 30-28 во натпревар од Лига на шампиони ва меч на кој настапи новиот македонски селектор воедно и капитен Кире Лазаров .

Кирил Лазаров мечот го заврши со три постигнати голови, иако во текот на целиот натпревар извонредно ги разигруваше соиграчите.

Загреб го забележа дванаесеттиот пораз од исто толку натпревари во групата, додека Нант стигна до петтата победа.

Коронавирус