сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Ракомет

Нант го победи Алборг во ЛШ,Лазаров стрелец на еден гол

Нант го победи Алборг во ЛШ,Лазаров стрелец на еден гол

Францускиот ракометен клуб Нант го совлада дански Алборг со 38-29 во вечерашниот меч од Лигата на шампионите.

Францускиот претставник беше решен да ја прекине лошата серија и да дојде до првата победа во елитното натпреварување по месец ноември.

Ривера и Мине дадоа по седум голови, Лазаров постигна еден погодок од три обиди. Бартхолд со седум ја преводеше листата на стрелци кај Алборг.

Во следното коло Нант ќе му гостува на ППД Загреб.

ЕУРО 2020

Македонија