недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 22
home Ракомет

Нант го декласира Загреб,Лазаров мечот го заврши со три погодоци

Нант го декласира Загреб,Лазаров мечот го заврши со три погодоци

Францускиот ракометен клуб Нант за кого настапува и нашиот капитен и веќе селектор Кире Лазаров издвојува убедлива победа над ППД Загреб од 34-24 во Лигата на шампионите.

Гостите од Франција имаа одлично прво полувреме кое го решија со 20-8, па тука стана јасно кој ќе ги освои бодовите на оваа средба. .

Лазаров дуелот го заврши со три голови од четири обиди. Нант со 8 бода е на 6 место во Б групата.

ЕУРО 2020

Македонија