недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 76
home Ракомет

Највисоко на топ 5 листата: Талевски ја има најдобрата асистенција (ВИДЕО)

Највисоко на топ 5 листата: Талевски ја има најдобрата асистенција (ВИДЕО)

Македонија вчера загуби од Австрија и веќе е на пат за дома, но нашиот ракометар Филип Талески ја има најдобрата асистенција за вчерашниот ден во изборот на ЕХФ.

Неговото додавање зад грб кон Дејан Манасков е рангирано највисоко на топ 5 листата.

Коронавирус