недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Најмоќните 147 секунди: Како Вардар дојде до тронот? (ВИДЕО)

Најмоќните 147 секунди: Како Вардар дојде до тронот? (ВИДЕО)

Вардар повторно успеа да ја покори Европа и да го освои вториот трофеј во Лигата на Шампионите.

На завршниот турнир кој се одигра во „Ланксес Арената“ Вардар успеа во големото финале да ја победи екипата на Веспрем (27:24). Претходно во полуфиналето, после еден голем пресврт ја совладавме и Барселона (29:27).

На тој начин црвено-црните станаа Европски шампиони.

Како ЕХФ го виде настанот во Келн, преку посебно видео во траење од 147 секунди, погледнете:

Коронавирус