четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Ракомет

Најлошото место во салата во Вараждин: Плаќаш влезница, а цел меч гледаш… (ФОТО)

Најлошото место во салата во Вараждин: Плаќаш влезница, а цел меч гледаш… (ФОТО)

Европската ракометна федерација е организација која ептен многу се грижи за ТВ правата и квалитетот на преносите, па понекогаш целосно го запоставува обичниот и најважниот гледач – тој што платил билет за во салата.

Така, во салата во Вараждин, каде што задутре ќе игра и Македонија, местото на еден од камерманите кои ги вршат директниот пренос е токму пред публиката, па на мечот Словенија – Данска, две девојки навивачки на скандинавскиот тим немаа друг избор освен да гледаат во задникот на камерманот.

Коронавирус