среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар: Како ЕХФ ја виде големата победа на Македонија против Словенија (ВИДЕО)

Македонските ракометари вчера покажаа желба и пожртвуваност за победа и во еден трилер натпревар беа подобри од Словенците.
Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар: Како ЕХФ ја виде големата победа на Македонија против Словенија (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација вчера стигна до голема победа против секогаш незгодниот противник Словенија.

Како и селекторот Раул Гонзалез, така и ракометарите кажаа дека оваа победа е голема, но повикаа на смирени глави и да нема летање, туку да се оди чекор по чекор, а мислите во моментов да бидат само на наредниот противник со кој играме утре, а тоа е селекцијата на Црна Гора, меч кој исто така е многу важен и потребна е победа.

Македонските ракометари вчера покажаа желба и пожртвуваност за победа и во еден трилер натпревар беа подобри од Словенците кои по медиумите најавуваа дека Македонија ќе биде лесен залак за нив.

Еве како ЕХФ ја виде победата на Македонија:

Коронавирус