петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 132
home Ракомет

Најдобриот играч во историјата на ракометот драстично го промени својот изглед (ФОТО)

Најдобриот играч во историјата на ракометот драстично го промени својот изглед (ФОТО)

Ивано Балиќ ќе остане запаметен како еден од најдобрите ракометари на сите времиња.

Тој во својата кариера дојде до многу успеси како на клупски план така и со репрезентацијата.

Еден од заштитните знакови на Балиќ секако беше долгата коса, но Хрватот сега се одлучи за промена и ја скрати косата со што го целосно го промени имиџот.

First slide,than coffie?☕ #zivikaodasanjas #handballgoat #justsunday

A post shared by Ivano Balic (@ivanobalic_official) on