четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Начевски и Николов ќе го судат мечот за титулата во Битола

Начевски и Николов ќе го судат мечот за титулата во Битола

Големото ракометно дерби меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар, меч кој е да се биде или не за двете екипи, меч кој ќе даде одговор кој ќе биде шампион на Македонија без разлика на тоа што потоа има уште три кола до крајот на шампионатот.

Добро е познат квалитетот на останатите тимови во првенството и треба да се случи вистинско чудо , па средбата во Битола да не биде одлучувачка, односно пехарот да се решава по таа недела битка која сосема очекувано ќе ја судат Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Најдобрите наши судии ја добија довербата и ќе треба да се погрижат се да биде во најдобар ред во мечот кој сигурно ќе има тензија, нервоза, многу борба, дуели. Делегат на натпреварот ќе биде Дарко Камишевски, а контролор Камер Металари.

 

Коронавирус