недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 64
home Ракомет

Начевски и Николов ќе го судат дербито на ПСЖ и Барселона

Начевски и Николов ќе го судат дербито на ПСЖ и Барселона

Најдобрите македонски ракометни судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат дерби натпреварот од 5 коло во ЛШ на ЕХФ меѓу ПСЖ и Барселона.

Македонија ќе има свои преставници и во останатите европски натпреварувања како во делот на судии така и кај делегатите.

Еве каде ќе партиципираат нашите судии и делегати до крајот на овој месец: 

12/10, 15:00, Лига на шампиони, Чеховски Медведи – Динамо Букурешт  (Марјан Начевски)

12/10, 15:30, ЕХФ Куп, Скјерн – Алпла Хард (Ненад Николовски и Исмаил Металари)

12/10, 17:00, ЕХФ Куп, Чурго – Констанца (Ацо Николовски)

12/10, 17:30, ЕХФ Куп, Хувента Михаловце – Ница (Даниело Божиновски и Виктор Начевски)

12/10, 19:00, ЕХФ Куп, Пореч – Екс ан Прованс (Камер Металари)

13/10, 18:00, Лига на шампиони, Подравка – Кристијансанд (Силвана Карбеска и Марија Илиева)

16/10, 19:00, СЕХА лига, Спартак Москва – Металопластика (Ѓорѓи Начевски и Славе Николов)

16/10, 19:00, СЕХА лига, Спартак Москва – Металопластика (Марјан Начевски)

19/10, 15;00, СЕХА лига, Нексе – Војводина (Димитар Митревски и Благојче Тодоровски)

19/10, 15;00, СЕХА лига, Нексе – Војводина (Драган Начевски)

19/10, 17:00, ЕХФ Куп, Астраханочка – Букстехуде (Силвана Карбеска и Марија Илиева)

19/10, 20:00, Лига на шампиони, Барселона – ПСЖ (Ѓорѓи Начевски и Славе Николов)

Извор: dribling.mk

Коронавирус