петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Ракомет

МВП Карач преку видео порака се одјави, Чао Чао Скопје

МВП Карач преку видео порака се одјави, Чао Чао Скопје

По седум години верност со Вардар, Игор Карачиќ ја напушта Македонија и „црвено-црните“.

Тој се прости од навивачите на најдобар можен начин, со европска титула и многу важни голови во двете финалиња во Келн годинава, прво со Барселона каде се повреди, а ден подоцна и со Веспрем.

Тој на својот официјален профил објави видео со песната „We are the champions“ и напиша чао Скопје.

Од идната сезона ќе го носи жолтиот дрес на Кјелце.

Извор: sportclub.mk

Коронавирус