сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 30
home Ракомет

Моќна најава за шампионскиот Вардар: Ви благодариме што го правите ракометот подобар (ВИДЕО)

Моќна најава за шампионскиот Вардар: Ви благодариме што го правите ракометот подобар (ВИДЕО)

Вардар се подготвува за третиот Ф4 турнир и до полуфиналниот дуел против тимот на Барселона остануваат уште неколку часа.

Од сите страни пристигнува поддршка за „црвено-црните“, па не само што сите Македонци се заедно со ракометарите на Вардар, туку и целиот Балкан бидејќи сите гледаат во овој тим репрезент на ова подрачје од Европа.

Оттаму ни дојде и моќна најава за тимот кој во последните три години доминира во СЕХА-лигата и е единствен кој играше на трите Ф4 турнири во Келн. Погледнете!

Коронавирус