среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 95
home Ракомет

Митревски со последен поздрав до Квинтана (ФОТО)

Митревски со последен поздрав до Квинтана (ФОТО)

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски помина половина година во португалскиот Порто време кое го помина со Алфредо Квинтана.

Македонецот и Кубанецот со португалски пасош минуваа многу време заедно како голмански тандем на Порто.

Нашиот интернационалец вечерва се јави со порака на својот инстаграм-профил со последен поздрав до големиот пријател.

„Почивај во мир, Гранде Квинтана… Ти благодарам за се…“, напиша Митревски на својот Инстаграм профил.

Коронавирус