сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Митревски со најмногу одбрани во првиот дел од СЕХА лигата

Митревски со најмногу одбрани во првиот дел од СЕХА лигата

Голманот на Еурофарм Пелистер, Николче Митревски со 89 одбрани е најдобар меѓу своите колеги во оваа статистичка категорија во досегашниот дел од регионалната ракометна СЕХА лига.

Со една одбрана помалку на второто место се најде Иван Матскевич од Мешков Брест.

Во ТОП 5 се и Тодор Јандриќ од Металопластика, Игор Чупрна од татран Прешов и Морено Цар од Нексе.

Коронавирус