петок, 20. мај 2022. Вести денес: 57
home Ракомет

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП (ВИДЕО)

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа.

Митревски ја има една од петте најдобри одбрани на третиот натпреварувачки ден на ЕУРО, интервенција во поразот на Македонија од Црна Гора 24:28.

https://www.facebook.com/ehfeuro/videos/992401451626246/

Коронавирус