четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Ракомет

„Министерот за одбрана“ порача: Сите обединети, за една единствена Македонија

„Министерот за одбрана“ порача: Сите обединети, за една единствена Македонија

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски објави видео во предвечерието на големиот христијански празник Велигден.

Во пораката на видеото на кој неколку негови колеги од тимот во кој игра со раце го прават знакот за обединета Македонија, тој порачува:

“Натпревар на гости, сите обединети…. за една единствена Македонија”

Коронавирус