петок, 13. декември 2019. Вести денес: 0
home Ракомет

Милосављев не заборави на својот Вардар

Милосављев не заборави на својот Вардар

Дејан Милосављев никогаш нема да го заборави Вардар, Скопје, СЦ „Јане Сандански“, фановите на македонскиот првак, ниту соиграчите со кои дојде до тронот на Европка.

Младиот српски голман во „црвено-црниот“ дрес ја имаше сезоната од соништата, застана храбро на голот на Вардар како замена за Арпад Штербик и на најдобар можен начин им се заблагодари на сите кои веруваа во него.

Денеска македонскиот тим го игра првиот меч на Супер Глоуб, а Милосављев испрати порака до ракометарите.