петок, 30. септември 2022. Вести денес: 51
home Ракомет

Михаел Хансен позитивен на коронавирус

Михаел Хансен позитивен на коронавирус

Еден од најдобрите ракометари во светот и дански репрезентативец Микел Хансен е позитивниот потврден случај на коронавирус од двомечот меѓу Македонија и Данска во квалификациите за пласман на Европското првенство.

По Миркуловски, Линдберг и Мелгар и Хансен бил позитивен веднаш по завршувањето на двата меча со Македонија.

Францускиот клуб пред десет дена потврди дека двајца ракометари по враќањето од своите репрезентации се позитивни на вирусот, а француските медиуми пренесуваат дека еден од нив е и првата ѕвезда на ПСЖ.

Коронавирус