четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 193
home Ракомет

Металург со второ звучно засилување во само два дена!

Металург со второ звучно засилување во само два дена!

Металург продолжи со градење на екипа која би можела да им биде поголем ривал на Вардар и Еурофарм Пелистер за местово Лигата на шампиони, откако денеска го потврди второто звучно засилување,

Екипата од Автокоманда вчера го ангажираше Момир Рниќ, а денеска потврди дека потпишале и со Бранко Канкараш, кој пристигнува од тимот на Мешков Брест, а претходно настапуваше во француски Истр, српските тимови Југовиќ, Металопластика и Војводина, како и турски Мерзин.

Металург дефинитивно не мисли тука да застане со засилувања, па најави дека во следниот период ќе се потруди да донесе уште некој квалитетен ракометар.

Коронавирус