петок, 20. мај 2022. Вести денес: 18
home Ракомет

Металург и Кастратовиќ се разделија

Металург и Кастратовиќ се разделија

Зоран Кастратовиќ и Металург се разделија. Тимот од Автокоманда на стартот на сезоната остана без предводник на клупата, засега не се познати причините, пренесува Спортмедиа.мк

Кастратовиќ успеа да ја исполни главната цел на Металург, пласман во групната фаза во Лига Европа, а по изолацијата, дојде шокатна вест, тој и челниците на клубот спогодбено ја раскинаа соработката.

Коронавирус