четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 90
home Ракомет

Металург без проблеми против Струга

Металург без проблеми против Струга

Ракометниот клуб Металург го искористи поразот на Охрид од Вардар и се искачи на четвртото место на табелата во ракометната Суперлига со 11 бода. Тимот од Автокоманда ја совлада Струга со убедливи 35-28 полувреме (17-13).

Ова беше втор триумф за избраниците на Иван Марковски и неговите момци по Т. Пролет, вкупно трет во плеј-офот, во кој има две ремија и четири порази.

На другата страна гостите беа немоќни, за нив ова беше шести пораз.

Коронавирус