среда, 28. септември 2022. Вести денес: 88
home Ракомет

Марко Тарабокија нема скршеница на раката, но не се знае колку ќе паузира

Марко Тарабокија нема скршеница на раката, но не се знае колку ќе паузира

Бекот на Металург Марко Тарабокија кој падна на раката на мечот со Еурофарм Пелистер и беше изнесен на носилки од теренот нема скршеница на раката.

Босанецот по судир со Арсеновски падна незгодно и раката му беше надвор од позиција. Лекарите му ја наместија раката, а утврдено е дека нема скршеници.

Засега се чека да падне отокот, за да може да се проверат лигаментите и да се утврди тежината на повредата.

Коронавирус