среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Манасков и Веспрем против Келце на Ф4, Барселона налета на Кил

Манасков и Веспрем против Келце на Ф4, Барселона налета на Кил

Денеска во Виена беа извлечени полуфиналните двојки на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Македонски претставници ќе бидат Дејан Манасков и Димитар Маневски со унгарскиот гигант Веспрем, кои ќе се соочат во полуфиналето со полскиот Келце.

Веспрем досега четири пати стигннуваше до финалето, но ниту еднаш не успеа да го подигне шампионскиот пехар. Натпреварите од Ф4 во Лигата на шампионите ќе се играат на 18 и 19 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн.

Коронавирус