четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Манасков ги демантира шпекулациите на Романците дека се сели во Динамо Букурешт

Манасков ги демантира шпекулациите на Романците дека се сели во Динамо Букурешт

Веќе од поодамна е познато дека Дејан Манасков, еден од најдобрите македонски ракометари, по крајот на оваа сезона ќе го напушти тимот на Веспрем, но сè уште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата.

Во претходниот период се појавија бројни шпекулации за неговата иднина, но самиот ракометар експресно ги демантираше. Прво се пишуваше дека ќе биде наследник на Дибиров во Вардар, а денес, романските медиуми пишуваат дека Манасков е во преговори со Динамо Букурешт.

Сепак, и оваа информација е неточна, откако македонскиот ракометар го потврди тоа на социјалните мрежи. Пред извесен период десното крило откри дека сигурно ја напушта Унгарија и нема да се врати во Македонија, но не ја откри неговата следна дестинација. Во меѓувреме се споменува дека во игра се неколку клуба, но да оставиме времето да покаже каде ќе ја продолжи кариерата.

Во својата кариера Дејан Манасков играше за Металург, Вардар, Вецлар и Рајн Некар Левен пред Веспрем.

Коронавирус