петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 48
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Ракомет

Мала слатка одмазда од Скубе за тренерот на Пик Сегед

Мала слатка одмазда од Скубе за тренерот на Пик Сегед

Сташ Скубе беше посебно мотивиран во двете средби против ПИК Сегед со оглед на тоа што пред стартот на оваа сезона практично беше избркан од унгарскиот првак. Но, иако долго време не зборуваше на оваа тема, вчера во Сегедин ја отвори душата.

„Тука бев две сезони, минав две убави години, лани ја освоивме титулата со Сегед првпат по 11 години. Но, знаев дека нешто не е добро, кога среде јуни имав петминутен разговор по скајп и некој ви вели оди си или ќе седиш на трибини. Среќен сум затоа што Пастор ми рече да седам на трибини, но сега тој ќе седи на трибините во Келн, а јас ќе играм на Ф4“, изјави Скубе.

Ривалот на Ф4, Вардар ќе го добие утре во 11:00 часот.

Коронавирус