недела, 12. јули 2020. Вести денес: 87
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Ракомет

Македонските судии Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Македонските судии Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Македонските ракометни судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат финалето на Европското ракометно првенство за мажи кое оваа година се одржува во три земји, Шведска, Австрија и Норвешка.

Конечно македонскиот судиски пар, кој важи за еден од најдобрите во светот, добива можност да ја потврди уште еднаш својата екстра класа меѓу ракометните судии.

Парламентарни избори 2020