среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Ракомет

Македонските ракометарки на два теста со Италија

Македонските ракометарки на два теста со Италија

По барање на селекторот Симе Симовски, македонската женска ракометна репрезентација првиот контролен натпревар против Италија закажан за попладнево со почеток во 16:30 часот ќе биде од затворен карактер, соопшти РФМ.

Вториот контролен натпревар утре со почеток во 16:00 часот е од отворен тип и влезот е слободен.

Двете средби ќе се играат во сала „Автокоманда“ во Скопје.

Натпреварите се дел од Европската недела на спортот и „BE ACTIVE“ кампањата.

Коронавирус