недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 10
home Ракомет

Македонските ракометарки ја почнуваат битката за пласман на Светско

Македонските ракометарки ја почнуваат битката за пласман на Светско

Женската ракометна репрезентација на Македонија ја очекуваат три натпревари во претстојните квалификации (прва фаза) за обезбедување бараж натпревар за Мундијалот 2019.

Прв ривал на „црвено-жолтите“ ќе биде Азербејџан вечер во 18 часот.

Избраничките на селекторот Симе Симовски во истиот термин утре се среќаваат со Исланд, додека в недела од 20 часот Македонија игра против Турција.

Сите натпревари ќе се играат во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Влезот е слободен.

Коронавирус