вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Ракомет

Македонскиот зет вечерва нема да игра против „својот“ Вардар

Македонскиот зет вечерва нема да игра против „својот“ Вардар

Вардар вечерва му гостува на Кјелце во меч означен како меч на колото. Она што е интересно е тоа што вечерва нема да настапи Игор Карачиќ, еден од најдобрите ракометари на Кјелце, поранешен играч токму на нашиот Вардар, но и македонски зет.

Тој не се најде во протоколот, односно составот за овој дуел. Тренерот на Вардар Стевче Алушовски може да смета на сите играчи. Дуелот се игра со почеток во 20:45 часот со пренос на МТВ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Łomża Vive Kielce (@kielcehandball)

Коронавирус