среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 53
home Ракомет

Македонскиот бомбардер во тимот на колото

Македонскиот бомбардер во тимот на колото

Кире Лазаров со одличното издание на гостувањето против Ним се најде во идеалниот тим на 12. коло во францускиот шампионат.

Македонскиот капитен постигна девет погодоци и беше најзаслужен што Нант лесно славеше против незгодниот ривал со 26-34, скор што на Лазаров му го обезбеди местото во идеалниот тим за изминатата рунда.

Најдобар голман е Портнер, за дефанзивец на колото е избран Шам, за најдобри крилни ракометари Илиќ и Тисо, пивот број 1 во дванаесеттото коло е шпанскиот интернационалец Фигерас, додека бековското трио го сочинуваат Лазаров, Пранди и Рижо.

Коронавирус