четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 128
home Ракомет

Македонски судии на Ф4 турнирот од Лигата на Европа на ЕХФ

Македонски судии на Ф4 турнирот од Лигата на Европа на ЕХФ

Македонските ракометни судии се признаени во европските купови, Начевски и Николов речиси сигурно ќе бидат дел од фајналфор турнирот во Лигата на Шампионите, а големо признание добија и Димитар Митревски и Благојче Тодоровски, кои беа избрани меѓу четирите судиски двојки за завршниот турнир од Лигата на Европа на ЕХФ.

Битолските арбитри ќе бидат задолжени за делење на правдата на дуелот за третото место на турнирот во Лисабон, што ќе се одигра на 29 мај.

Во полуфиналните пресметки ќе се сретнат Магдебург и Нексе, додека домаќинот Бенфика за ривал ќе го има полскиот вицепрвак Висла Плоцк.

Коронавирус