среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Македонка го развиори знамето на Вардар пред „ПАЛАУ БЛАУГРАНА“ (ФОТО)

Македонка го развиори знамето на Вардар пред „ПАЛАУ БЛАУГРАНА“ (ФОТО)

Вториот пехар во Лигата на шампионите и натаму на големо се слави. Низ социјалните мрежи може да се видат најразлични фотографии, но до „Спортмедиа“ дојде една од најдобрите.

-Македонка која во моментов е во Барселона, отиде специјално пред салата на каталонскиот гигант „Палау Блауграна“ гордо го развиори знамето на Вардар. На фановите на Барса не им беше сеедно, пишува Спортмедиа.

„Ги поздравивме“, порача Македонката која е голем фан на „црвено-црните“.

Коронавирус