среда, 3. март 2021. Вести денес: 99
home Ракомет

Македонија убедливо поразена од Шпанија

Македонија убедливо поразена од Шпанија

Четвртиот меч за Македонија на Мундијалот донесе втор пораз во низа, овојпат од европскиот првак Шпанија 21-32, полувреме 12-13.

Овој неуспех значи дека утрешната средба против Исланд ќе решава за нашиот конечен пласман на светскиот собир.

Жарко Пешевски со 6 погодоци беше најефикасен во нашата селекција, додека капитенот Кире Лазаров за едно полувреме имаше 5 погодоци.

Коронавирус