среда, 18. мај 2022. Вести денес: 33
home Ракомет

Македонија со јубилеен 700. погодок на Европско првенство

Македонија со јубилеен 700. погодок на Европско првенство

Македонската репрезентација на првиот меч од главната фаза на Европското првенство против Шпанија стигна до 700. јубилеен погодок на овие натпреварувања, пишува Спортмедиа.мк

Овој почесен погодок за „црвено-жолтите“ го постигна Мартин Поповски во 35. минута за 8-16.

Коронавирус