среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Македонија настапот во Анталија го почна со реми против Италија

Македонија настапот во Анталија го почна со реми против Италија

Женската ракометна репрезентација на Македонија одигра 29:29 со Италија во првиот од предвидените четири пријателски натпревари во Италија.

Избраничките на селекторот Симе Симовски ремизираа со Италија благодарение на добрата игра во второто полувреме.

Во првиот дел италијанките биле подобри, имале водство од 16:13, но во второто полувреме нашите ракометарки ја подобриле играта и стигнале до реми.

Македонија на мечевите во Турција настапува со комбинирана селекција, селекторот им дава шанса и на некои нови ракометарки.

Утре нашата селекција има два натпревари, против А и против Б репрезентацијата на домаќинот Турција. Едниот меч е во 11:30 часот, вториот е во 17.

Во недела ракометарките имаат слободен ден, а во понеделник ќе играат со Косово.

Парламентарни избори 2020