вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 99
home Ракомет

Македонија ќе одигра две пријателски средби со Србија

Македонија ќе одигра две пријателски средби со Србија

Македонската машка ракометната репрезентација на 19 и 20 јуни ќе одигра две контролни средби против селекцијата на Србија, со цел новиот селектор Кире Лазаров да им даде шанса на што повеќе играчи да се наметнат во репрезентативниот дрес во пресрет на ЕП 2022 година.

Српскиот селектор Тони Џерона го објави списокот на ракометари за овој двомеч кој ќе се одигра во Ниш, на кој противникот ќе настапи без неколку стандардни ракометари.

Коронавирус