недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Македонија ја запре Германија: Со три бода одиме во Вараждин

Македонија ја запре Германија: Со три бода одиме во Вараждин

Македонија одигра реми, 25-25 против европскиот шампион Германија и заврши првопласирана во групата Ц, на Европското ракометно првенство.

Тоа значи дека во втората фаза, во Вараждин, продолжуваме со три бода. И победата беше на дофат, но Стојанче Стоилов не успеа да го совлада Андреас Волф на 12 секуди до крајот, од линијата од шест метри.

Коронавирус