четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 191
home Ракомет

Македонија ја оствари втората победа на ЕП во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација со резултат од 29:27 ја остварија својата втора победа на Европското првенство во Хрватска.
Македонија ја оствари втората победа на ЕП во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација со резултат од 29:27 ја остварија својата втора победа на Европското првенство во Хрватска.

Нашата селекција со втората победа освоија два бода, а најефикасен на овој меч беше  Филип Кузмановски со постигнати 5 гола.

Инаку првото полувреме заврши со резултат 16:15 во корист на Црна Гора.

Во моментов, Македонија е прва со четири бода во групата Ц, пред Германија со три и Словенија и Црна Гора по еден. Следниот меч го играме со Германците, в среда во 17.15 часот.

Коронавирус