понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 149
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Ракомет

Македонија губи, на стартот од второто полувреме Чешка води со еден гол разлика

Македонија губи, на стартот од второто полувреме Чешка води со еден гол разлика

Чешка успеа да го сврти во своја корист резултатот, и на стартот од вророто полувреме во рамки на ЕП во ракомет води со еден гол разлика.

Инаку, Македонија на полувреме замина со водство од два гола.

Коронавирус