недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 87
home Ракомет

Магијата на Карачиќ која ја излуде одбраната на Веспрем (ВИДЕО)

Магијата на Карачиќ која ја излуде одбраната на Веспрем (ВИДЕО)

Вардар одигра маестрално прво полувреме во финалниот дуел против екипата на Веспрем. Сите играчи на Вардар кои влегоа во игра прикажаа одлично издание.

Карачиќ потврди уште еднаш дека е феноменален во проигрување на соиграчите, а овој пат со невообичаена асистенција го проигра капитенот Стојанче Стоилов на линијата од шест кој не пропушти да реализира.

 

Коронавирус