понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 33
home Ракомет

Лука Циндриќ ќе паузира три недели

Лука Циндриќ  ќе паузира три недели

Ракометарот на шпанската Барселона Лука Циндриќ би можел да го пропушти дуелот против Мешков Брест од четврт-финалето од Лигата на шампионите на 12 мај доколку заздравувањето од повредата оди побавно од предвиденото.

Циндриќ има повреда на тетивата на десната нога и поради тоа мораше на дополнителни прегледи и да паузира во наредните три недели.

 

 

Коронавирус