вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 18
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Лука Циндриќ нема да игра во Келн?

Лука Циндриќ нема да игра во Келн?

Ракометарот кој од Вардар се пресели во редовите на Келце и сезонава повеќе е на трибините отколку на теренот поради честите повреди најверојатно нема да може да му помогне на својот тим и да игра на Ф4 турнирот во Келн.

Циндриќ заработи нова повреда и тој ќе мора одново на рехабилитација. Сезонава имаше неколку повреди меѓу кои настрадаа глуждот, ребрата, стомачните мускули… па не е ништо ново кога тој ќе се повреди бидејќи неколкупати се врати на терен недоволно залечен и само се продолжуваат проблемите.

Дали ќе може да игра ќе биде познато пред Ф4 турнирот во Келн, но сè поизвесно е дека нема да биде подготвен за да му помогне на својот тим.

Сигурно ќе го нема ниту во финалето од Купот на Полска в недела против Висла Плоцка, а веќе е извесно и дека ќе го напушти клубот на крајот од оваа сезона и ќе се упати кон Барселона.

Извор: 24rakomet.mk

Парламентарни избори 2020