понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Ракомет

Лука Циндриќ мора на операција

Лука Циндриќ мора на операција

Каталонскиот ракометен гигант Барселона, објави дека средниот бек Хрватот Лука Циндриќ ќе мора да замине на операција за да јареши дислокацијата на левото рамо, повреда која што ја здоби во 12. минута од атпреварот против Фленсбург во Лигата на шампионите.

-Откако ќе заврши операцијата ќе биде проценето ивремето на отсуство. Неговата повреда за нас дојде во многу лош период, на почетокот од сезоната, изјави новиот тренер на Барселона, Карлос Ортега, кој на ова место го наследи Чави Пасквал. Што се однесува до мечот, нема што многу да се каже. Иако противничкиот голман исто така беше неверојатен, нашиот Гонзало ја направи разликата. Ова е важна победа за нас во Лигатана шампионите, а за тоа е заслужен целиот тим, истакна Ортега.

Локални избори 2021