четврток, 23. март 2023. Вести денес: 58
home Ракомет

Лино Червар не се враќа во Металург?

Лино Червар не се враќа во Металург?

Официјално се уште актуелниот тренер на Металург, Лино Червар, нема да биде на утрешната прес-конференција, а нема да биде ни на неделниот натпревар на „металурзи“ во СЕХА лигата против Војводина, со кој го почнуваат вториот дел од сезоната, објави „Екипа“.

-Лино Червар нема да биде на прес-конференцијата. Но, други официјални информации врзани со неговото враќање во Металург, нема, е единствената информација од Металург.

Подготовки на Металург за втората полусезона ги водеа Александар Јовиќ и Петар Мисовски, а многу веројатно, двајцата тренери ќе ги предводат „металурзи“ од клупата и на преостанатите натпревари во СЕХА лигата и во плеј-офот во домашната Супер лига.

loading...