недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Лесен тренинг на Вардар против Охрид

Лесен тренинг на Вардар против Охрид

Македонскиот ракометен шампион Вардар им се врати на суперлигашките обврски и во првиот натпревар од деветтото коло од Суперлигата со убедливи 37-29 го совладаа тимот на Охрид.

По овој меч, Металург има шанса да се искачи на петото место на табелата и да симне охриѓани позиција подоле. Тимот од Автокоманда треба да ја совлада Струга дома.

Вардар останува на врвот сега со максимален ефект каде има девет победи од девет одиграни натпревари.

 

 

ЕУРО 2020

Македонија