понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Ракомет

Лазаров со смирувачка порака до македонската јавност

Лазаров со смирувачка порака до македонската јавност

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, упати смирувачка порака до македонската јавност и истакна дека и натаму постојат шанси тој да биде дел од претстојните натпревари на нашите ракометари на Европското првенсво во Хрватска.

-Сè уште правиме анализи. Не можам ништо да кажам, бидете трпеливи, изјави предводникот на националниот тим.

Пред оваа изјава на еден од најдобрите ракометари во светот, многу се шпекулираше за неговото враќање во натпреварите, а во главно прогнозите беа негативни, па дури и ЕХФ објави дека Лазаров нема да игра до крајот на првенството.

Во текот на утрешниот ден би требало официјално да биде потврдено од страна на РФМ дали Лазаров ќе биде во тимот за мечот со Чешка кој ќе се игра во терминот од 20 часот и 30 минути.

Коронавирус