среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 154
home Ракомет

Лазаров: Ова е мојот наследник! (ФОТО)

Лазаров: Ова е мојот наследник! (ФОТО)

Кире Лазаров во мај ќе наполни 38 години што значи дека, според возраста, веќе е во групата на ветерани.

Но, според играта уште е меѓу најдобрите во светот.

Популарниот Кире објави фотографија на „Инстаграм” од неговиот син во ракометен дрес на тимот на Нант.

 

Локални избори 2021