недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Лазаров ја доби битката со коронавирусот

Лазаров ја доби битката со коронавирусот

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров ја доби битката со коронавирусот. Лазаров има негативен ПСР-тест, денес ќе му бидат извршени дополнителни прегледи, а од утре ќе им се приклучи на соиграчите.

Покрај Лазаров, во тимот на Нант беше позитивен и Андријен Фигуерос. Исто како Лазаров и тој добил негативен тест.

Во Нант веруваат дека Лазаров и Фигуерос ќе бидат во тимот викендов, кога ќе играат против Данкерк.

Коронавирус