недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Лазаров го објави списокот со ракометари за мечевите со Египет (ФОТО)

Лазаров го објави списокот со ракометари за мечевите со Египет (ФОТО)

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за двомечот со Египет.

Македонија на 5 и 6 ноември ќе одигра два прјателски меча со Египет во Каиро, а Лазаров за овие два натпревари повика 22 ракометари плус 10 резерви.

Коронавирус