понеделник, 19. август 2019. Вести денес: 7
home Ракомет

Лазаревски и Даскалоски на местата на Танкоски и Ристовски против Чиле

Лазаревски и Даскалоски на местата на Танкоски и Ристовски против Чиле
Zlatko Daskaloski de la CH CSU Politehnica Timisoara, reactioneaza in timpul meciului de handbal masculin contra echipei HC Vaslui din etapa XX a Ligii Nationale disputat la sala Constantin Jude din Timisoara, luni, 15 februarie 2016. SEBASTIAN TATARU / MEDIAFAX FOTO

На последниот натпревар против Чиле на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез, направи замена во тимот.

Шпанскиот тренер направи двојна замена пред последниот натпревар на нашиот национален тим, откако се реши да ги повика Златко Даскалоски и Милан Лазаревски.

Последниот меч на Мундијалот нашата селекција ќе го одигра денеска со почеток од 13:00 часот.